Bez Tytułu

Rempex

 
 
 

ARCHIWUM:

Edycja 2011

 1.  

  Piotr Ambroziak urodzony 22.03.1971 w Łodzi, absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. W 1996 roku obronił dyplom z wyróżnieniem w pracowni drzeworytu prof. A. Bartczaka (aneks z fotografii u prof. I Pierzgalskiego) i uczeń prof. Juliusza Narzyńskiego w pracowni malarstwa. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w 1995 roku. Jolanta Ciesielska tak pisze o artyście: (…) “Ambroziak bowiem nie znosi akademickiej poprawności, modnych postaw w sztuce, nie cechuje go także zazdrość o realizację „projektów artystycznych”, w których zwycięża spryt i dążenie do celu a nie sztuka i jej sensualne wartości. Pragnie pozostać (o ile to możliwe w tych czasach) prostym, wrażliwym malarzem, o skłonnościach do wiwisekcji, którego bolesne a przez to raczej rzadkie przypadki obcowania ze swoimi emocjami na płótnie stanowią niezbywalną część jego metafizycznej egzystencji i którego obrazy świadczą o wydobywanych na światło dzienne emocjach, rozterkach, znakach zapytania, o możliwościach definiowania zła i dobra. I to zarówno tego wewnętrznego, jednostkowego jak i tego wykraczającego poza własny przypadek (….)”

  informacja o ofercie

 2. email:
  www.bildziuk.pl

   

  Marcin Bildziuk urodzony w 1987 roku w Gdańsku, student ostatniego roku Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Laureat Stypendium Kulturalnego Prezydenta Miasta Gdańska w 2005 i 2006 roku i Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury w 2006 i 2008 roku. Brał udział w zbiorowym malowaniu Panoramy Gdańska znajdującej się w Radzie Miasta Gdańska. Nominowany do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury w roku 2011. Jest autorem licznych projektów z zakresu edukacji artystycznej i rewitalizacji społecznej poprzez sztukę. Angażuje się w liczne działania społeczne, a od 2008 roku jest prezesem zarządu Stowarzyszenia Nowy Port Sztuki. Na swoim koncie ma wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą.

  informacja o ofercie

 3.  

  Atinfo.pl prezentuje prace Igora Chołdy (Aqualoopa) (ur. 1978 r.) – niezależnego ilustratora, projektanta, animatora i artysty streetartowego. Igor Chołda jest absolwentem UW Wydziału Filozofii i Łódzkiej Szkoły Filmowej. Konsekwentnie podąża za swoim stylem, infekuje swoją kreską kolejne płótna, ściany i powierzchnie. Jest głównie znany jako autor murali. Tworzy i współtworzy reklamy, teledyski i krótkie animacje. Chętnie angażuje się w ciekawe i nieszablonowe projekty łącząc tradycyjne media z nowymi technologiami. Z zamiłowania muzyk i dj tworzący różne projekty muzyczne i audiowizualne.

  informacja o ofercie

 4.  

  Urodzona 16 lutego 1978 roku w Puławach. W 2003 roku uzyskała dyplom na Wydziale Grafiki Warsztatowej Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Pracę dyplomową zrealizowała w pracowni Waldemara Szysza. W 2008 roku podjęła studia podyplomowe Marketing Kultury na Uniwersytecie Warszawskim. W tymże, 2008 roku otworzyła przewód doktorski na Wydziale Grafiki Uniwersytetu Marie Curie Skłodowskiej w Lublinie. Od 2005 roku związała się z macierzystą uczelnią, gdzie pracowała na stanowisku asystentki na Wydziale Grafiki Warsztatowej. Brała udział w wielu krajowych i zagranicznych konkursach. W latach 2002–2005 wielokrotnie nagradzana w Konkursie Grafika Warszawska. W 2003 roku nominowana do GRAND PRIX w Konkursie Prezydenta RP na najlepszy Dyplom Ukończenia Studiów w zakresie Sztuk Pięknych i Projektowych 2003. W 2005 roku otrzymała Grand Prix na Biennale „Tarnowskie Klimaty” w Tarnowie, a 2006 roku została laureatką Międzynarodowego Triennale Grafiki.

  informacja o ofercie

 5. email:
  www.gerlach-art.com

   

  Eugeniusz Gerlach urodził się w roku 1941 w Bieniawie k. Tarnopola. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W latach 1960-1966 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Malarstwo sztalugowe i architektoniczne studiował w pracowni prof. Wacława Taranczewskiego, grafikę warsztatową u prof. M. Wejmana, natomiast rysunek u prof. Adama Siemianowicza. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1966 roku. Promotorami jego pracy dyplomowej byli m.in. W. Taranczewski, Cz. Rzepiński, J. Stern i H. Rudzka-Cybisowa. Od roku 1966 jest członkiem ZPAP. W swoim dorobku ma ponad 50 wystaw indywidualnych i udział w ok. 70 wystawach zbiorowych – okręgowych i ogólnopolskich. Obrazy autorstwa Eugeniusza Gerlacha znajdują się w wielu muzeach i instytucjach, a także w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (m.in. w Kanadzie, USA, Francji, Niemczech, Szwecji, Austrii, RPA). Dwukrotnie otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Obecny czas stanowi jubileusz 70. urodzin artysty oraz jubileusz 50. lat pracy twórczej. Z okazji tej odbyło się kilka wystaw, m.in. „Sport w malarstwie” w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, wystawa „Eugeniusz Gerlach – Malarstwo” w Pałacu Sztuki (Górny Pałac Sztuki TPSP) w Krakowie oraz wystawa malarstwa w Dworach Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Ukazał się także album autorstwa Czesława Czaplińskiego, opatrzony wstępem dr Jerzego Huczkowskiego. Album zawiera wywiad z Eugeniuszem Gerlachem przeprowadzony przez Czesława Czaplińskiego oraz 350 barwnych reprodukcji uszeregowanych rocznikami.

  informacja o ofercie

 6.  

  Marek Kotarba mieszka i pracuje w Warszawie. Studiował w Europejskiej Akademii Sztuk. Tworzy w glinie z szamotem i kamionce, a ostatnio w porcelanie, gdzie wykorzystuje jej biel i fakturę do przedstawień monochromatycznych. Uprawia również malarstwo i grafikę. Należy do ZPAP i Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Ceramików KERAMOS. Prace artysty znajdują się w zbiorach kolekcjonerów z Polski, Francji, Niemiec, Finlandii, Szwecji, Włoch, Kanady, USA, Izraela, a także w Nieborowie – oddziale Muzeum Narodowego w Warszawie i Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Prowadzi galerię autorską Kotarba Design w Warszawie.

  informacja o ofercie

 7.  

  Galeria sztuki Le Marchand została stworzona, aby prezentować i popularyzować rysunek, grafikę oraz malarstwo sztalugowe profesjonalnych współczesnych artystów polskich. Twórcy dzieł znajdujących się w galerii Le Marchand to uznani artyści, których prace są obecne w wielu galeriach i zbiorach prywatnych w kraju i na świecie. Ponadto galeria prezentuje także prace autorów utalentowanych, którzy dopiero oczekują na uznanie, takich jak Anna Kruszak. Anna Kruszak urodziła się w 1982 roku w Krakowie. W 2003 roku rozpoczęła studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki na wydziale malarstwa w pracowni prof. Leszka Misiaka. Tytuł magistra otrzymała w 2008 roku z wynikiem bardzo dobrym. W 2006 roku jej praca pt. „Pokłon” została wybrana na 5. Międzynarodowe Biennale Malarstwa w Turynie. W 2008 roku wzięła udział w wystawie pt. „Mistrz i uczniowie” w Muzeum w Tarnowskich Górach. W 2011 roku odbyła się pierwsza indywidualna wystawa artystki w Pałacu Sztuki w Krakowie. Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (m.in. Japonia, Irlandia, Anglia) oraz w kolekcji firmy Oknoplast.

  informacja o ofercie

 8. email:
  arttu.waw.pl

   

  Galeria ArTtu prezentuje twórczość Zbigniewa Zdzisława Majrowskiego-Meyro (Constantin Majrowski ur. 1952 r.). Studia ukończył w 1979 roku dyplomem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wypracowując swój styl przeszedł przez prawie wszystkie etapy malarstwa współczesnego.

  informacja o ofercie

 9.  

  Marcin Matych ur. 1975 – łódzki artysta i lekarz, który za pomocą sztuki próbuje oswoić „rzeczywistość” wewnętrzną oraz zaprosić odbiorcę do dialogu na temat miejsca człowieka w świecie. Działania twórcze wykorzystuje, również w pracy psychoterapeutycznej z pacjentami.

  informacja o ofercie

 10.  

  Grzegorz Leon Piotrowski urodzony w 1976 roku, jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni prof. Piotra C. Kowalskiego w 2004 roku. Jest trzykrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Gorzowa w latach 2000, 2001 i 2002. Uczestniczył w wielu plenerach malarskich oraz wielu innych przedsięwzięć artystycznych. Prowadzi warsztaty artystyczne. Zajmuje się książką artystyczną, akcjami plenerowymi i ceramiką. Obszerna publikacja na temat jego twórczości „Barwny minimalizm Grzegorza L. Piotrowskiego” ukazała się w magazynie Modern Art (nr 5, 09-10/2007).

  informacja o ofercie

 11.  

  Galeria ArTtu przywraca pamięć o Stefanie Sławińskim (1948–2011). Artysta w 1979 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w pracowni prof. Waldemara Świerzego i Tadeusza Jackowskiego. Dał się poznać jako wrażliwy rysownik i malarz. Od 2003 roku mieszkał i tworzył na warszawskiej Pradze i tu powstały jego najdojrzalsze i najbardziej zróżnicowane prace. Rysunek na tkaninie i zdobione ręcznym rysunkiem ubrania charakteryzują ostatni okres jego twórczości. Miał na koncie wiele wystaw indywidualnych; aktywnie włączał się w akcje artystyczne odbywające się na Pradze Północ – m.in. „Brzeska ulicą artystów", „Nocna Strefa Sztuki", „Piknik Artystyczny" na Ząbkowskiej. Zmarł 17 sierpnia 2011.

  informacja o ofercie

 12. email:
  www.studio565.com

   

  Studio 5/65 reprezentuje Marcina Szymielewicza. Artysta (ur. w 1978) jest stypendystą Ministra Kultury i Sztuki, laureatem nagrody za indywidualność roku (1998). Studiował na wydziale grafiki w ASP we Wrocławiu, tam odznaczony nagrodą prorektora za osiągnięcia w dziedzinie rysunku (2003). Ma na koncie kilka wystaw indywidualnych we Wrocławiu, Pradze, Sofii i Warszawie oraz udział w kilkunastu zbiorowych. W 2008 roku otrzymał honorowe wyróżnienie na Międzynarodowym Biennale Rysunku w Pilznie. Jego prace są w kolekcjach prywatnych w Polsce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwecji i Luksemburgu. Artysta w swoich rysunkach łączy wiele różnych technik, stosuje czasem zaskakujące środki wyrazu, co powoduje, że jego prace przybierają bliskie malarstwu formy. Twórczość tę wyróżnia podejście do materiału. Artysta często poddaje papier chemicznej obróbce, niekiedy zniekształca, by nadać mu specyficzną strukturę. Zainteresowanie budzą przede wszystkim jego weduty. Szymielewicz w charakterystyczny sposób przetwarza miejskie krajobrazy, tworząc niekiedy zbliżone do abstrakcji kompozycje.

  informacja o ofercie

 13.  

  Galeria ArTtu prezentuje twórczość Władysława Bartka Talarczyka (ur. 1949 r.), który ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa, ze specjalnością tkaniny artystycznej (dyplom u prof. Stefana Gałkowskiego w 1979 roku, studia malarskie w pracowni prof. Włodzimierza Buczka). Od 1981 jest członkiem zwyczajnym ZPAP. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w 1981 roku, od 2007 roku członek Stowarzyszenia Twórczego „Polart”. Uprawia malarstwo sztalugowe, tkaninę unikatową i pastel. Równolegle do własnej twórczości prowadzi terapeutyczne warsztaty plastyczne dla ludzi starszych. W roku 2009 został odznaczony Medalem „Honoris Gratia” przyznawanym przez prezydenta Miasta Krakowa za szczególne zasługi dla miasta. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Specjalną w dziedzinie kultury Rady i Zarządu Dzielnicy XI Podgórze Duchackie.

  informacja o ofercie

 14.  

  Galeria ArTtu przedstawia Gennadiya Tishchenko – adepta Charkowskiej Akademii Sztuk Pięknych (1995 r.), którego fascynacje martwą naturą w malarstwie europejskim poskutkowały znalezieniem własnego stylu i osobistych form wypowiedzi. „Martwe natury" Tishchenki emanują osobliwym światłem, a uproszczone formy tworzą bajkowy świat artysty. Jego twórczość to jakby pomost ponad dosłownością języka malarskiego starych mistrzów a supremacją formy charakterystyczną dla sztuki współczesnej.

  informacja o ofercie

 15.  

  Artur Trojanowski (ur. 1968 r.) absolwent PLSP w Łodzi oraz wydziału Edukacji Wizualnej PWSSP w Łodzi. Dyplom obronił w 1993 roku w pracowni Grafiki Warsztatowej u prof. Tomasza Chojnackiego. Zajmuje się malarstwem, filmem i instalacją. Od 2005 roku tworzy Grupę „Art Spożywcze” oraz Pracownię Antyreklamy. Obecnie mieszka i pracuje w Lanckoronie. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.

  informacja o ofercie

 16.  

  Witek Ziemiszewski jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Uzyskał dyplom w pracowni malarstwa i grafiki warsztatowej. Zajmuje się malarstwem, wideoartem oraz projektowaniem graficznym.

  informacja o ofercie